Sokan reggel eszik, pedig ezt a gyümölcsöt jobb elkerülni a nap elején

Egészségünk  megőrzése szempontjából nagyon fontos a helyes táplálkozás. Egyik legfontosabb étkezésünk a reggeli, amire érdemes nagyon odafigyelni. Minden táplálkozási szakértő egyetért abban, hogy legjobb a napunkat zabpehellyel kezdeni, arról azonban viták folynak, hogy tejjel vagy vízzel készitsük el azt.

A víz sokak szerint egészségesebb, mások szerint viszont a tej a jobb választás, mert a zsírtartalma miatt táplálóbb. A zabpehely elkészitésén kívül azt is jól meg kell gondoljuk, hogy milyen gyümölcsöket adunk hozzá.

Itt az új amerikai kutatás

Egy új amerikai kutatás szerint, kerüljük a banánt a reggelinél. Mindannyian ismerjük a jótékony hatásait, azt, hogy tele van olyan hasznos tápanyagokkal, mint a magnézium, kálium, nátrium, A-, B6-, C-, E- és K-vitamin, de csak kevesen tudjuk, hogy nagy mennyiségű polifenol-oxidázt tartalmazhatnak, ami csökkentheti más gyümölcsök jótékony tulajdonságait, amikor zabpehelyhez, vagy turmixhoz adjuk.

Ha mindenképpen egészségesen akarunk étkezni, érdemes felülvizsgálni az étrendünket és úgy összeválogatni a hozzávalókat!

Ezeket olvastad már?