Mákos töltelék:
A cukrot, a tejet, a vaníliás cukrot, a reszelt citromhéjat és a mézet összeforraljuk egy lábosban. Amikor a keverék elkezd forrni, hozzáadjuk a darált mákot, majd 1-2 percig forrni hagyjuk, hogy az ízek jól összeérjenek. Végül lehúzzuk a tűzről, és hagyjuk kihűlni.
Diós töltelék:
A tejet felmelegítjük, és hozzáadjuk a cukrot és a vaníliás cukrot. Amikor a keverék felmelegedett, hozzáadjuk a darált diót, a mazsolát és a reszelt citromhéjat is. Alaposan keverjük össze, majd forraljuk fel, hogy minden összetevő jól elkeveredjen, majd hagyjuk kihűlni.
A pihentetett tésztát lisztezett felületen kinyújtjuk, és egyenletesen elosztjuk rajta a tölteléket. A tésztát szorosan feltekerjük, majd zsiradékkal kikent tepsibe helyezzük. A tetejét tojássárgájával megkenjük, és meleg helyen fél órát pihentetjük. Ezt követően tojásfehérjével is átkenjük, majd a bejgliket hűtőbe tesszük további 20-25 percre. Miután kivettük a hűtőből, ismét tojásfehérjével kenjük meg a tetejüket, és 150 fokos sütőben 30-40 percig sütjük. Fontos, hogy az első 15-20 percben ne nyissuk ki a sütő ajtaját, hogy a tészta szépen megsüljön.
Ez a recept Edit Mérczné Varga családi öröksége, amely generációk óta jelen van az ünnepi asztalon!
























