A hájas sütemény a régi idők ízeit idézi fel, és mindig nagy sikert arat a családi asztalnál. Bár elkészítése igényel némi időt és odafigyelést, mindenképpen megéri megcsinálni. Én rendszeresen sütöm, mert a családom egyszerűen imádja. Most szeretném megosztani veletek az én bevált receptemet, ha kedvet kapnátok hozzá!
Hozzávalók:
- 60 dkg disznóháj
- 24 dkg liszt
- 60 dkg liszt
- 1 evőkanál cukor
- egy csipet só
- 3 evőkanál tejföl
- 2 evőkanál ecet
- 3 tojássárgája
- szénsavas ásványvíz
Elkészítés:
A disznóhájat ledaráljuk, és összedolgozzuk 24 dkg liszttel, majd három egyenlő részre osztjuk.
A 60 dkg lisztet összekeverjük a cukorral, egy csipet sóval, a tejföllel, ecettel, tojássárgájával, és annyi szénsavas ásványvízzel, hogy keményebb tésztát kapjunk. A tésztát alaposan kidolgozzuk, majd egy órára hűtőbe tesszük pihenni.
Miután letelt az egy óra, a tésztát kinyújtjuk, és megkenjük az egyik rész hájjal. Ezután hajtogatjuk: először jobbról középig, balról középig, majd lentről és fentről is középig hajtjuk. Ismét fél órára visszatesszük a hűtőbe.
A hajtogatást és pihentetést még kétszer megismételjük. A harmadik hajtogatás után ismét egy órára hűtőbe tesszük pihenni.
A pihenés után a tésztát kinyújtjuk, felvágjuk, és megtöltjük szilvalekvárral.
A sütés során fontos, hogy ne nyissuk ki a sütő ajtaját! Kb. 20 perc alatt készre sül, de mindenki a saját sütőjét ismeri a legjobban, így érdemes figyelni.
A sütemény elkészítéséhez a további tippeket a következő oldalon találod.





















